מאיה איזקוביץ

נולדתי וגדלתי בקיבוץ מעין ברוך,
אני מרגישה שהצפון הוא חלק כל כך גדול ממי שאני ומהמוזיקה שלי. זה built in.
זה הבית, זה השקט שלי, זה המקום שאני מגיעה אליו להיטען ולצבור כוחות מחודשים, וכאן גם התחלתי את הצעדים הראשונים בקריירה המוזיקלית שלי.

הזמרת והמוסיקאית חוזרת עם פרויקט שמציג את מאיה החדשה – כוכבת פופ מסקרנת נולדה והיא יוצאת מהחללית המוסיקלית של תומר יוסף, חמושה בסאונד משודרג ומנצנץ.

ב -2011 נחתה איזקוביץ מאלמוניות מוחלטת הישר ללב התודעה ולתוך הלב, עם קול מרגש ושירים שכתבה. הספוט הופנה ישירות אל איזקוביץ וסימן אותה כאחד הקולות החדשים המסקרנים והמצופים ביותר במוסיקה המקומית. אלבום הבכורה שהוציאה באותה שנה ענה על כל הציפיות, הוא הגיע למעמד זהב, ושירים מתוכו הושמעו בלי סוף. איזקוביץ זכתה בפרס אקו"ם שנה לאחר מכן, ועל גלי ההצלחה היא הופיעה ללא הפסקה, כמעט תמיד מול אולמות מלאים.

דווקא אל מול ההצלחה המפתיעה והכמעט בלתי אפשרית הזו ובשיא העניין סביבה, החליטה איזקוביץ לעזוב את הארץ לתקופה לטובת מגורים בניו יורק ופיתוח הקריירה הבינלאומית. את האלבום השני שלה יצרה שם, יחד עם המפיק המוסיקלי המועמד לגראמי יונתן דגן, והשתתפו בו מוסיקאים מקומיים. באותה תקופה היא קיבלה כמה הזדמנויות מפתיעות בתחום ההופעות, בין היתר כמופע החימום של סוזן וגה ובפסטיבלים נחשבים.

הפרויקט החדש,EP שייצא בהמשך השנה, הוא תוצאה של עבודה משותפת עם המוסיקאי והמפיק המוסיקלי תומר יוסף, שהטאצ' האמנותי שלו מלווה כמה מהאלבומים הכי מצליחים של השנים האחרונות – עם בלקן ביט בוקס, החצר האחורית, A-WA  ועוד, הפעם היה שותף בנוסף להפקה גם להלחנה ולכתיבה. בתהליך אינטנסיבי שבו נכנסו מאיה ותומר  לאולפן במהלך ביקוריה בארץ, ימים שלמים על רכבת הרים רגשית ואמנותית של עולמות מוסיקליים שונים –  וההתנגשות יצרה מפץ מסעיר שהתיך את הנשמה והמלודיות של איזקוביץ עם הגרוב המזוהה של יוסף.

עם הפרוייקט החדש מתגלה האבולוציה של מאיה כיוצרת ופרפורמרית- הכסא והגיטרה האקוסטית הוזזו הצידה וכעת היא תופסת את קדמת הבמה, חמושה בביטים אלקטרוניים שצובעים פופ מרקיד בניחוח אפל ומסתורי. הנערה מהבית ההיפי בגליל עדיין שם, אבל בגלגול אחר, אמיץ ועדכני.