גלב קוורטט

לידתה של להקה:

להקת “גלב קוורטט” התחילה את דרכה במרתפי עיירת הפיתוח חצור הגלילית כלהקת “לוחמי הגרוטאות” להקת “לוחמי הגרוטאות” הייתה הלהקה הייצוגית של בית הנוער בחצור הגלילית. במהלך תקופה זאת הופיעה הלהקה במסגרת אירועים שונים במתנ”ס המקומי, כמו גם באירועים ישוביים שונים (כדוגמת אירועי יום העצמאות ביישוב). במהלך שנים אלה חברי הלהקה לקחו חלק בפרוייקט “יוצרים קטנים יוצרים גדולים”. במהלך הפרוייקט עבדו חברי הלהקה עם יהודה עדר, אלון עדר ומיכה שיטרית, בסדנה בת 12 מפגשים שנערכה במתנ”ס המקומי. במהלך אותם שנים, להקה “לוחמי הגרוטאות” ביצעה בעיקר קאברים, וסגנונה המוזיקאלי של להקת “לוחמי הגרוטאות” נגע בעיקר בסגנונות הרוק הישראלי ובשירי פופ נוסטאלגים של להקת ה “Beatles.”

מוות ולידה מחדש:

לאחר תקופה ממושכת של פעילות, חברי הלהקה התגייסו לצבא, במהלכו להקת “לוחמי הגרוטאות” הלכה והפחיתה מפעילותה. מדי פעם ניגנו חברי הלהקה או חלקם בג’אמים מקומיים ומזדמנים. חברי הלהקה הקפידו לשמור על קשר ולנגן יחדיו עד כמה שניתן על אף המרחק הגאוגרפי שנוצר בעקבות מעברם של שניים מחברי הלהקה למרכז. לפני מספר חודשים נפגשו כל חברי הלהקה על מנת להקליט יחדיו גרסה מקורית לשיר “friend a got e’yov me in “כחלק מלימודי הסאונד של גלעד, מתופף הלהקה. מפגש זה פתח את הצוהר לפעילות מחודשת של הלהקה, הפעם בדמות הרכב ג’יפסי ג’אז (jazz gypsy( וקאברים נוסטאלגים אינסטרומנטאלים שונים (בין היתר של להקת ה-Beatles(אשר עונה לשם “גלב קוורטט”

. חברי הלהקה: גיטרה ושירה- גל איפרגן: ״גלב״ בן 26 מתגורר בכפר סאלד גיטריסט וסולן הלהקה המוח מאחורי הסווינג, מנגן מזה כ11 שנים.

גיטרה וקולות- גיא סרוסי: בן 27 ,סטודנט לתואר ראשון בפסיכולוגיה במכללת תל חי. מנגן בגיטרה מזה כעשר שנים.

בס וקולות- יואב דולינסקי: בן 26 מתגורר בחולון סטודנט להדסנת חשמל ב hit . מנגן על בס גיטרה וקלידים.

תופים- גלעד ביטון: בן 26 יליד חצור הגלילית, מתגורר כיום בתל אביב ,סטודנט לסאונד והפקה באולפני פלוטו, מתופף מזה כעשר שנים.