גיל גבעוני

גיל גבעוני היא זמרת – יוצרת שנולדה וגדלה בקיבוץ דן, ושבה אלינו לאחר שנים בארה"ב. גיל למדה משחק בתל-אביב ולאחר מכן בניו-יורק, אבל מוזיקה הייתה תמיד תשוקתה האמיתית. 
 
גיל מושפעת מזמרות קאנטרי, בלוז וסול אמריקאיות (כמו בוני רייט, סוזן טדסקי ורות'י פוסט) וממוזיקת הגוספל, שירי נשמה ותרבות הספיריטואל השחורה באמריקה. 
 
ימיה בברוקלין זימנו לה להצטרף למקהלת גוספל שחורה, ובמשך שלוש שנים גיל הייתה חלק בלתי נפרד מפעילותה של המקהלה. תוך כדי כך, החלה גיל לכתוב וחזרה לאהבתה הישנה מפעם – הגיטרה, ולהלחין את כתביה, שעד אז טרם הולחנו.
 
בסוף 2016, עם כמה שירים באמתחתה ושלוש מזוודות, גיל עברה לקולורדו, כדי למצוא שקט מהעיר הגדולה ולהתמקד בעשיית מוזיקה. שם גם הגשימה את חלום המערב הפרוע שבער בה מילדות, וחוותה את תרבות הקאנטרי מקרוב.
 
בקולורדו גיל מצאה את כל מה שחיפשה: היא הפכה זמרת של להקת פאנק מקומית בשם MILLK, וגם החלה להופיע עם חומר מקורי משלה, בעודה עובדת עם המפיק יובל רונן בניו יורק על הפקת אלבום הבכורה שלה. האלבום (אי.פי), Big N Bright, ראה אור באפריל השנה, לאחר קמפיין מימון המונים מוצלח.
 
גיל תופיע עם שירים מתוך אלבומה החדש שהוא שילוב אקלקטי של קאנטרי-רוק, רגאיי, מעט פאנק-סקא פופי, וכולו נכתב והולחן על ידה.